fbpx
Test
Modern Women | Aktorstwo dla każdego
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
21830
post-template-default,single,single-post,postid-21830,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

20 lut Aktorstwo dla każdego

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH w Teatrze MŁYN

Jeśli głębi duszy marzysz o występowaniu na scenie, chcesz spróbować swoich sił w sztuce aktorskiej i wcieleniu się w przeróżne postaci albo lubisz stawiać przed sobą kolejne ciekawe wyzwania, mamy cos dla Ciebie. Warszawski Teatr MŁYN rozpoczyna właśnie zapisy do grupy teatralnej dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi aktor Bartosz Mazur we współpracy z reżyserem i autorką tekstów Natalią Fijewską-Zdanowską.

Ideą spotkań warsztatowych jest stworzenie grupy, która w profesjonalnej przestrzeni teatralnej zrealizuje wspólnie spektakl według własnego pomysłu, od początku do końca. Tematem planowanego przedstawienia będą relacje z najbliższymi. Co nas boli? Dotyka? Śmieszy? Jakie absurdy kryją się w naszych związkach z innymi ludźmi? Jak wpływa na nas współczesność?

Cykl rozpoczną intensywne zajęcia aktorskie. Następnie uczestnicy przejdą wspólnie wszystkie etapy realizacji spektaklu: od pomysłu, przez wspólne skomponowanie scenariusza, aranżację przestrzeni i próby, aż do wystawienia spektaklu na profesjonalnej scenie (pokaz odbędzie się dwukrotnie).

Zajęcia będą odbywały się od 8 kwietnia w każdą niedzielę w godzinach 10:00-13:00. Łącznie przewidzianych jest 10 zajęć oraz 2 pokazy.

Więcej o Teatrze MŁYN przeczytacie tutaj i tutaj.

Zajęcia przeznaczone są dla:
  • dorosłych w każdym wieku, czyli 18+; a w szczególności:
  • widzów Teatru MŁYN i teatru w ogóle;
  • osób, które chcą się skonfrontować z własnymi marzeniami, ograniczeniami, potrzebami, przeżyć przygodę, doświadczyć czegoś nowego, a może nawet zmienić swoje życie;
  • osób nieśmiałych oraz tych, które rozsadza energia;
  • osób piszących, także do szuflady i nie;
  • osób pracujących teatralnie z grupami dzieci i młodzieży – nauczycieli, instruktorów teatralnych.
Co zrobić, żeby dołączyć do grupy?

Złożyć zgłoszenie mailem na adres projekty@fundacjamlyn.pl do 10 marca.

W zgłoszeniu należy podać imię nazwisko, wiek, nr telefonu i krótko napisać, dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie. Rekrutacja polegać będzie na rozmowie z prowadzącymi. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 25 marca w godzinach 10:00-13:00 (godziny podamy zgłoszonym na kilka dni przed terminem

Przewidywana liczba uczestników to  9-14 osób.

Gdzie?

Na scenie Teatru MŁYN – Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto.

Koszt

1000zł za osobę za całość cyklu. Płatne w dwóch ratach: 500 zł do końca marca i 500 zł do końca kwietnia.

Zniżka 10% dla:

osób, które zapłacą pierwszą ratę do końca lutego;
osób, które zgłoszą się we dwójkę;
absolwentów Kursu Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty, lub Kursu Lekcja Teatru w Teatrze Polskim;
stałych widzów Teatru MŁYN.

Kontakt:
projekty@fundacjamlyn.pl
Tel. 519 672 356 – wt-pt w godz. 09:00-13:00.
O prowadzących

Bartosz Mazur – aktor, absolwent krakowskiej PWST. Ukończył kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Jest instruktorem teatralnym w Teatrze Ochoty. Organizuje warsztaty interaktywne dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli nauczycieli pracujących z dziećmi w przestrzeni teatralnej. Współtworzy Studio Teatralne KOŁO. Współpracuje z warszawskimi teatrami Soho, Dramatycznym i Ochoty, oraz Teatrem MŁYN. Wcześniej kilka lat związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy i jeleniogórskim Teatrem im. C. K. Norwida. Współpracował także z białostockim Teatrem Dramatycznym. Jako Latający Animator Kultury wspiera Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli teatralnych zrealizowanych z grupami amatorów-pasjonatów. W Teatrze MŁYN można go oglądać w spektaklu (MASKA)RADA GMINY – recenzja.

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser i dramaturg, magister filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. W Teatrze MŁYN realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Od 18 lat pracuje również z amatorskimi grupami teatralnymi, szkoli i superwizuje instruktorów teatralnych.

ZAPRASZAMY!
www.mlyn.org

Uwaga, liczba miejsc ograniczona!!!

AUTOR
Tagi:
Brak komentarzy

Dodaj komentarz