Test
Modern Women | (Maska)rada gminy
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
21758
post-template-default,single,single-post,postid-21758,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

29 Lis (Maska)rada gminy

Zaproszenie na świetny spektakl

O magii teatru słyszy się dużo, ale nie podczas każdego spektaklu można ją poczuć. Czym jest prawdziwa magia teatru odkryłam w czasie pierwszej wizyty w Teatrze Młyn. To, co najbardziej niezwykłe, najsilniej możemy odczuć w miejscu kameralnym, gdzie mamy bliski kontakt z Aktorem. Młyn to miejsce, w którym najważniejszy jest kunszt aktorki i przekaz widzowi całego wachlarza emocji.
Muszę, podkreślić jeszcze raz, że bliskość w czasie przedstawienia jest czymś niezastąpionym. Gdy widać każdy grymas, drżenie rąk i łzy – emocje przekazywane są naprawdę. Jednocześnie jest to bardzo wymagające i obnażające dla aktorów, ale na małej scenie najlepiej widać ich niesamowity kunszt.

Spotkania z historiami opowiadanymi w Teatrze Młyn są wyjątkowe. Bardzo zachęcam Was do zapoznania się z jego repertuarem. A już w ten weekend macie możliwość obejrzeć odważny spektakl (Maska)Rada Gminy z Jarosławem Boberkiem w roli prowincjonalnego Wójta. Byłyśmy, widziałyśmy i bardzo polecamy!

Najbliższe terminy spektaklu:

1.12.2017r. (piątek), godz. 19:30

2.12.2017r. (sobota),  godz. 19:00

3.12.2017r. (niedziela),  godz. 19:00

W pewnej gminie, w pewnym kraju, pewien Wójt postanawia wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Aby usatysfakcjonować wszystkich mieszkańców zatrudnia dwóch zastępców, dwie skrajności – konserwatystę Adama i liberałkę Ewę. Za fasadą pracy nad dobrem ogółu Wójt urywa swoje cele, które pomagają mu utrzymać władzę w gminie.
(Maska)Rada Gminy jest to spektakl o tym, że tam gdzie są ludzie i władza, jest manipulacja i ukryte zamiary. O tym, że radykalne skrajności nie są prawdziwe, a prawdziwe pragnienia chowamy bardzo głęboko.
Czwartą bohaterką historii jest Wiesia Znikła, asystentka, którą najlepiej opisuje jej własne nazwisko. Na jej delikatnym tle bardziej uwidacznia się bezwzględność Wójta, niezależność Ewy i kategoryczność Adama. Ale które zachowania okażą się prawdziwe, a które są tylko pozą? Żeby znaleźć swoją odpowiedź na to pytanie musicie zobaczyć przedstawienie.

Na szczególna uwagę zasługuje gra aktorów na wysokim poziomie, ciekawe teksty piosenek oraz dynamiczne dialogi. Bliskość i kameralność sprawiają, że niezwykle łatwo zagłębić się w ukazywane zdarzenia i współodczuwać emocje bohaterów.
(MASKA)RADA GMINY to artystyczny bunt przeciwko podziałom, a przede wszystkim zabawna, ostra satyra na współczesną rzeczywistość. Spektakl zadaje pytania o to, co kryje się za wygłaszanymi światopoglądami oraz, jak to się stało, że pozwoliliśmy na tak silną polaryzację naszego społeczeństwa.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występują: Jarosław Boberek, Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartosz Mazur
Muzyka: Filip Dreger
Choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
Kostiumy: Agnieszka Sasim
Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Miejsce: Teatr MŁYN, Scena na Poddaszu, Warszawa, Stare Miasto, SCEK, ul. Jezuicka 4

AUTOR
Czytaj dalej…

Na wyjeździe służbowym znalazłam chwilę dla siebie, więc zabieram Was na spacer po Wieliczce i Krakowie. To był mój pierwszy taki wyjazd. Myślałam, że się nie odnajdę podczas samotnej podróży, bo uwielbiam ludzi i spędzanie z nimi czasu. Odkryłam coś nowego! To było świetne doświadczenie. Mogłam pobyć sama ze sobą. Miałam frajdę z picia grzańca… dalej

Koniec kwietnia obfitował w wydarzenia kulturalne, my wybrałyśmy się do Teatru Młyn. Spektakl Gabinet skusił nas tematyką: spotkanie dwóch zupełnie różnych osób i konfrontacja ich doświadczeń, rozczarowań, oczekiwań. To zetknięcie ze sobą kobiety i mężczyzny w niekonwencjonalnych okolicznościach gabinetu lekarskiego, z którego nie mogą wyjść… dalej

Jesień to dla mnie czas długich wieczorów spędzonych pod kocem z gorąca herbatą i dobrą historią na ekranie lub stronach książek. To taki czas, w którym na długie spacery jest już za zimno i mokro, a na przedświąteczne przygotowania jeszcze za wcześnie. I dobrze, bo możemy się zrelaksować przy dobrej lekturze. Lubicie kryminały? Ja uwielbiam… dalej