fbpx
Test
Modern Women | Czytelnia
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
16173
page-template,page-template-blog-vertical-loop,page-template-blog-vertical-loop-php,page,page-id-16173,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Szczotkowanie na sucho – pielęgnacja ciała

Szczotkowanie na sucho – pielęgnacja ciała

Kiedy pracowałam w sklepie kosmetycznym miałyśmy stałą klientkę, która chętnie rozmawiała na tematy związane z pielęgnacją. Pewnego razu nagle zapytała: “Jak pani myśli, ile mam lat?” Zamarłam. Wiek może być ryzykownym tematem do rozmowy, tym bardziej z klientką sklepu. Odpowiedziałam coś wymijająco, ale pomyślałam, że wygląda na maksymalnie 50 lat. “I tak pani nie zgadnie! Mam 70.” w tym momencie musiała zobaczyć ogromne zdziwienie na mojej twarzy. “To dzięki szczotkowaniu na sucho. Codziennie, od wielu lat, rano szczotkuję całe ciało i twarz. Mocno, z energią. I właśnie twarz – koniecznie! I wie pani, mam tak grubą i jędrną skórę, że gdy powiekszałam biust, rozciąganie skóry trwało trzy razy dłużej niż u innych pacjentek. Lekarz był w szoku!

Ja też byłam. Pierwsze co zrobiłam po wyjściu klientki ze sklepu, to przeglądanie internetu w poszukiwaniu informacji o szczotkowaniu na sucho. Z wcześniejszych rozmów wiedziałam, że moja klientka używa do pielęgnacji tylko oliwki dla dzieci i granatowego kremu Nivea. Ale jej skóra wyglądała cudownie! Była napięta, jędrna i promieniała blaskiem. Dlatego musiałam dowiedzieć się wszystkiego o tej metodzie. Dziś, dobre parę lat po tej rozmowie, z radością podzielę się tą wiedzą.

Korzyści szczotkowania na sucho:
  • Oczyszczanie organizmu z toksyn – masując ciało pobudzamy krążenie krwi oraz limfy, która usuwa szkodliwe produkty przemiany materii.
  • Lepsza walka z wirusami i bakteriami –  które są rozpoznawane i likwidowane przez leukocyty występujące limfie. 
  • Zmniejszenie opuchlizn nóg i rąk, które powstają m.in. a skutek zaburzeń pracy układu limfatycznego.
  • Dodanie nam energii i wigoru – dzięki zwiększeniu przepływu krwi.
  • Pozbycie się martwego naskórka – wspomaga proces odnowy komórkowej i zapobiega wrastaniu włosów.
  • Oczyszczenie zatkanych porów – umożliwia oddychanie skóry (im jest lepiej dotleniona tym młodziej i promiennej wygląda) oraz lepsze wchłanianie nakładanych kosmetyków. 
  • Wygładzenie i uelastycznienie skóry – zapobieganie pojawienia się rozstępów. 
  • Widoczne odmłodzenie i wyrównanie kolorytu, rozbicie złogów tkanki tłuszczowej – redukcja cellulitu, ładny wygląd.
  • Odprężenie całego ciała, usunięcie napięcia wywołanego stresem
Jak zacząć?

To czego będziesz potrzebować to szczotka i kilka minut rano. Wybierając szczotkę zwróć uwagę na to, żeby była wykonana z naturalnego włosia roślinnego, np. bambusowego lub z agawy. Takie szczotki znajdziesz np. w Glow Skincare, Krem de la Krem, I love Grain i TKMax.
Masaż wykonuj na suchej skórze (bez olejków i balsamów), najlepiej rano przed prysznicem – pobudzisz ciało i dodasz sobie energii, a w trakcie kąpieli zmyjesz martwy naskórek. 

Technika masażu

W wielu miejscach znajdziesz informację, żeby masaż wykonywać zawsze w kierunku serca. Według mnie jest to jednak uproszczenie. W czasie zabiegu chcemy pobudzić przepływu limfy do węzłów chłonnych. Dlatego nasze ruchy powinny prowadzić właśnie w ich kierunku. 

  1. Zacznij dekoltu, obojczyków i podstawy szyi. W tym miejscu masaż wykonuj okrężnymi ruchami – to pobudzi pracę dużych naczyń limfatycznych.
  2. Ręce masuj od palców do ramion, ruch kończ pod pachą lub na obojczyku.
  3. Przy masażu biustu, używaj krótkich ruchów rozchodzących się od brodawek, a następnie długich pociągnięć od miejsca pomiędzy piersiami, pod spodem piersi, aż pod pachę. 
  4. Brzuch masuj w kierunku pachwin i w tej okolicy kończ każdy ruch. 
  5. Ruchy masażu dolnej części pleców kończ przy kości ogonowej.
  6. Nogi masuj od stóp do kolan i od kolan do pachwin (z przodu) i do górnej części pośladków (z tyłu). 

W każdym miejscu ruch szczotką powtórz 3-5 razy. Omijaj żylaki, stany zapalne (wypryski), rany i miejsca, w których skóra jest uszkodzona. 

Pamiętaj o częstym myciu szczotki i jej włosia letnią wodą przy pomocy delikatnego szamponu lub płynu do kąpieli. Ale nie używaj szczotki na mokro (np. pod prysznicem) lub z użyciem kosmetyków.

Pierwsze efekty szczotkowania możesz zauważyć już po kilku dniach. Ale pamiętaj, że regularność jest tutaj kluczowa. Szczotkuj ciało codziennie rano – to tylko kilka minut, a za jakiś czas nie będziesz chciała z niego zrezygnować.
Tak jak ja!

Przygotowałam dla Was instrukcję szczotkowania na sucho do pobrania. Możecie mieć ją w telefonie, żeby była zawsze pod ręką. I już nie ma wymówek!

Przeciwwskazania do szczotkowania na sucho

Skóra naczynkowa, pajączki, skóra bardzo wrażliwa, duże stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, łuszczyca, świeże blizny, wysokie ciśnienie tętnicze, stany zapalne stawów i mięśni.

*w artykule znajdują się linki afiliacyjne
AUTOR
Czytaj dalej…
Przejdź do strony artykułu