fbpx
Test
Modern Women | Po co mi planowanie? Od czego zacząć planować? Co jest ważne?
Jak pamiętać o wykonaniu najważniejszych czynności i mieć czas dla siebie
planner, kalendarz, plan, nowy rok, planowanie, listy, obowiązki, relaks, sport, praca
17032
post-template-default,single,single-post,postid-17032,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

04 gru Po co mi planowanie?

Wszyscy coś planują, ja też to robię. Ale w sumie, dlaczego to robimy? Otóż odpowiedź, która nasuwa się jako pierwsza to: trzeba pamiętać o wykonaniu wszystkiego, co mamy do zrobienia. A warto też zastanowić się na innymi kwestiami: co planuję? w jakiej kolejności? czy planuję tylko obowiązki, czy również odpoczynek? jakimi wartościami się kieruję ustalając priorytetowe zadania? To ostatnie, mimo że może brzmieć górnolotnie, często otwiera oczy na wiele rzeczy.

Tak właśnie było ze mną. Moment przełomowy dla tego gdzie jestem w życiu, co robię i dlaczego, było zestawienie moich wartości i tego, co chciałabym osiągnąć dla siebie z tym jakie na co dzień wykonuję zadania. Okazało się, że 95% czynności rozmija się z tym, czego naprawdę chcę. A to znaczy, że marnuję swój czas i energię. Jak pisałam wcześniej, to był przełom. W międzyczasie zrozumiałam też, jak bardzo sobie szkodzę, nie zmieniając nic w swoim życiu. I zmieniłam. Ale to już historia na inną opowieść 🙂

planowanie, planer

A wracając do planowania… Zgodnie z tym, co mówi Pani Swojego Czasu: dobre planowanie nie polega na wpychaniu jeszcze większej ilości zadań w każdy dzień, a na tym, żeby eliminować zadania, które nie są zgodne z naszymi wartościami i celami. Można to rozpatrywać dość powierzchownie lub bardziej głęboko (do czego Cię namawiam), a pomogą Ci w tym artykuły na blogu, kursoksiążki i webinary PSC.

Planować możesz w telefonie, zeszycie czy notatniku, pięknym planerze lub na kartkach, które sama zaprojektujesz. Ja właśnie tak zrobiłam, czyli stworzyłam własny wzór planera, którym dzielę się z Tobą poniżej. Może akurat też Ci się spodoba i będziesz chciała z niego korzystać:)

PLANER możesz pobrać za darmo w formie pliku pdf do wydrukowania. Znajdziesz w nim miejsce na wpisanie spotkań, codziennych obowiązków i list zadań, a także dużą sekcję na notatki własne. Planer zaplanowałam tak, żebyś mogła dostosować go własnych potrzeb.

Na pierwszej stronie w pliku znajdzieciesz wskazówki Jak korzystać z planera, ale one do niczego nie obligują. To tylko podpowiedzi. Wykorzystaj] planer tak, aby służył Ci jak najlepiej.

Druga strona przygotowana jest do druku w formacie A4. Możesz wydrukować dwustronnie i złożyć kilka razem. Wystarczy kliknąć w przycisk POBIERZ PDF, zapisać, wydrukować i zabrać się do planowania 🙂

AUTOR
Tagi:
Brak komentarzy

Dodaj komentarz