fbpx
Test
Modern Women | Bezpieczny manicure, jak nakładać hybrydę
Portal dla nowoczesnych kobiet
hybryda, paznokcie, lakier, neo nail, mani, manicure, uroda, kosmetyki
23144
post-template-default,single,single-post,postid-23144,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

27 lis Paznokcie: bezpieczny manicure hybrydowy

Ostatnio co raz częściej słyszę o rezygnacji z manicure hybrydowego ze względu na zniszczeni naturalnej płytki paznokcia. Doskonale to rozumiem, ponieważ sama zrezygnowałam w ogóle za malowania paznokci. Są jednak osoby, które z uwagi na wygodę, trwałość i estetykę hybryd stosują je bez przerwy od dłuższego czasu. Takie podejście również nie jest mi obce – z ogromny zadowoleniem nosiłam hybrydy bez przerwy przez 3 lata. Mamy teraz łatwy dostęp do sprzętu, lap i chyba niezliczonej palety lakierów, więc bez problemu możemy nałożyć hybrydę same w domu. Dziś o tym, jak zrobić to dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie i  nie zniszczyć nadmiernie płytki paznokci.

Bezpieczeństwo

Pamiętajcie, żeby używać produktów wysokiej jakości, znanych i sprawdzonych marek, dzięki czemu minimalizujecie ryzyko wystąpienia podrażnień czy uczuleń. Unikajcie lakierów nieznanego pochodzenia, kupionych na straganach bazarkowych czy sprowadzanych z Chin. Ich cena jest konkurencyjna, ale nie macie żadnej gwarancji, że są bezpieczne.

Nakładanie hybryd

Prawidłowo zrobiony manicure hybrydowy nie niszczy paznokci, ale należy przestrzegać zasad zarówno przy aplikacji, jak i przy ściągnięciu lakieru. Punktem wyjścia dla każdej stylizacji jest odpowiednie przygotowanie płytki w dwóch krokach: zmatowienie przy użyciu polerki do paznokci i odłuszczenie cleanerem nałożonym na wacik bezpyłowy. Wykonanie tych kroków w sposób dokładny, ale delikatny zapobiegnie ewentualnym odpryskom i zapowietrzaniu lakieru.

Ważne, aby lakier hybrydowy nakładać starannie, cienką warstwą, dokładnie pokrywając wolny brzeg paznokcia. Przestrzeganie zasad prawidłowej aplikacji jest bardzo istotne, ponieważ niedbale wykonana stylizacja naraża paznokcie na uszkodzenia i odpryśnięcie lakieru razem z płytką.

Ściąganie hybryd

Zdejmowanie lakieru hybrydowego nie jest trudne, jednak należy zachować przy nim szczególną ostrożność. To właśnie na tym etapie najczęściej pojawiają się błędy, które przyczyniają się do szkodliwego działania tego rodzaju manicure. Do usunięcia hybrydy należy użyć acetonu, specjalnych folii do usuwania lakieru hybrydowego lub połącznia  wacików bezpyłowych i folii aluminiowej. Ściąganie stylizacji rozpoczyna się poprzez delikatne starcie wierzchniej warstwy przy użyciu pilnika. Jest to ważny krok, w którym trzeba zwrócić uwagę na siłę nacisku. Zbyt mocne piłowanie może uszkodzić paznokcie. Następnie zmiękcza się masę hybrydową za pomocą wacika nasączonego acetonem. Dopiero kiedy lakier zmieni konsystencję, możliwe jest ściągnięcie go za pomocą patyczka.

Hybrydy są bardzo wygodne i dają efekt ładnych, zadbanych paznokci od nałożenia, aż do zdjęcia lakieru. Pamiętajcie jednak o zachowaniu zasad higieny, bezpieczeństwa i prawidłowego wykonania manicure. Odpowiednie przygotowanie paznokci przed nałożeniem stylizacji oraz odpowiednia pielęgnacja po ściągnięciu, sprawia, że cały zabieg będzie całkowicie bezpieczny.

Jeżeli szukacie delikatnych produktów do paznokci, warto sprawdzić serię produktów Vitamins od NeoNail, w skład której wchodzą primer, cleaner i trzy rodzaje baz. Preparaty zostały wzbogacone witaminami i składnikami wzmacniającymi płytkę.

AUTOR

Artkuł powstał na bazie materiałów prasowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz