fbpx
Test
Modern Women | Oscary 2017
Najlepsze kreacje czerwonego dywanu
oscary, nagrody, stylizacje, czerwony dywan, suknie, kreacje, hollywood, statuetki, aktorki, ranking, zestawienie
21108
post-template-default,single,single-post,postid-21108,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

27 lut Oscary 2017

Najlepsze kreacje czerwonego dywanu

Po gali Złotych Globów przygotowałyśmy dla Was główne trendy panujące na złotym dywanie. Dziś przedstawiamy subiektywny ranking najlepszych kreacji Oscarów 2017.

Dziś w nocy odbyła się 89. ceremonia wręczenia nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej reprezentowaną przez aktorów, scenarzystów, reżyserów, producentów i techników. Oscary, przyznawane obecnie w 24 kategoriach, uznawane są za najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie filmu.

Choć pierwsza gala wręczenia nagród trwała zaledwie 15 minut, dziś wielogodzinna uroczystość składa się z ceremonii wręczenia statuetek i równie ważnego pozowania do zdjęć na czerwonym dywanie. Za wspaniały wygląd gwiazd odpowiedzialne są sztaby stylistów, fryzjerów, makijażystów i asystentów. Dziś sprawdzimy jak spisali się w tym roku.

Zapraszamy na subiektywny ranking najlepszych kreacji czerwonego dywanu zaprezentowanych na gali wręczenia Oscarów 2017.

Top 5 najlepszych kreacji

Przygotowanie każdej gwiazdy do wielkiej gali to godziny pracy stylistów, fryzjerów, makijażystów i asystentów. Wszystko po to, żeby zachwycić wyglądem przez te kilka minut pozowanie fotorepoterom na czerwonym dywanie. Kto nas zachwycił tym razem? Oto nasze zestawienie pięciu najlepszych kreacji tegorocznej uroczystości wręczenia Oscarów:

1. Olivia Culpo

Ranking otwiera Olivia Culpo w sukni Marchesa, którą (jak wspomniała podczas wywiadu na czerwonym dywanie) pomagała projektować. Błysk, frędzle, koraliki i koronki – to często zbyt wiele w jednej kreacji. Jednak nie tym razem. Suknia leży idealnie, a srebrny kolor nadaje całości lekkość. Plus za wykorzystanie w nowoczesny sposób inspiracji latami 20.

2. Nicole Kidman

Nicole Kidman zachwyciła w kreacji z kolekcji Armani Privé. Kolor został idealnie dobrany do bladej karnacji, fason podkreśla delikatnie figurę i zgrabne ramiona oraz wyróżniające się przepiękne wyszywane wzory. Całość dopełnia świetny makijaż – subtelnie zaznaczone oko i klasyczna czerwień.

3. Chrissy Teigen

Suknia od Zuhaira Murada, którą miała na sobie Chrissy Teigen to świetnie utrzymane w równowadze połączenie ciężkiego błysku z lekkością zwiewnej tkaniny. Kreacja w kolorze przełamanej bieli dobrze podkreśla kobiecą sylwetkę. Można pomyśleć, że do tak zdobnej sukni biżuteria jest zbędna, ale ciężkie kolczyki i torebka w formie błyszczącego puzderka, znakomicie podkreśliły całość.

4. Taraji P. Henson

Klasyczny hollywoodzki szyk zaprezentowałam Taraji P. Henson w welurowej sukni od Alberty Ferretti. Głęboki granat świetnie podkreśla połysk tkaniny, ale największą uwagę przyciągają odkryte ramiona oraz piękna linia dekoltu podkreślona naszyjnikiem. Spodobał nam się dobór fryzury – artystyczny nieład zamiast płaskich fal, uchronił całość przed przestylizowaniem w stronę retro.

5. Isabelle Huppert

Suknia Isabelle Huppert (Armani Privé) to kolejna kreacja, która udowadnia, że klasa i wyczucie stylu górują nad nagością i tanim seksapilem. W tej sukni kwintesencję kobiecości uzyskano stosując długie rękawy, dekolt w łódkę, subtelne podkreślenie talii i “matowy” blask cekinów. Klasyczną fryzurę i makijaż aktorka przełamała zadziorną nausznicą.

Bonus
Brie Larson

Miało być top 5, ale nie mogłyśmy się zdecydować, stąd ten bonus. Bardzo ciekawą kreację od Oscara de la Renty wybrała Brie Larson. Czarny welur zamknięty w pięknej sztywnej formie. I te wielkie falbany! Stylizacja nie znalazła się w pierwszej piątce ze względu fryzurę – niespecjalnie przypadł nam do gustu efekt topielicy.

Mężczyźni
Pharrell Williams
Ryan Gosling
Terrence Howard

Wśród mężczyzn jak zwykle wyróżnił się Pharrell Williams w stylizacji od Chanel. To odejście od obecnie pojmowanej klasyki jest ciekawą wariacją na temat męskiej elegancji. Dobry sposób na wyróżnienie się spośród, zazwyczaj zachowawczych, stylizacji. Chociaż w tym roku również pośród strojów panów było widać różnorodność. Na czerwonym dywanie mogliśmy zobaczyć falbany przy koszuli Ryan’a Gosling’a, welurowe marynarki (Brad Goreski, Dwayne Johnson), szlafrokową marynarkę (Terrence Howard), wiśniowy smoking (Jerry O’Connell) i sporo białych marynarek.

Zdjęcia pochodzą ze stron:
www.usmagazine.com, www.instyle.com

Tegoroczna gala przejdzie do historii ze względu na zamieszenie wywolane pomyłką przy odczytywaniu zwycięzcy w kategorii “Najlepszy Film”. Przez dwie i pół minuty wielkim wygranym był film “La La Land”. Gdy twórcy dziękowali już za nagrodę okazało się, że zostały pomylone koperty, a zwyciężył “Moonlight” reżyserii Barry’ego Jenkinsa. Cóż, wypadki się zdarzają, a ten pokazał bardziej ludzkie oblicze wielkich imprez dostępnych tylko dla największych gwiazd.

Wygrani w najważniejszych kategoriach

Najlepszy film: „Moonlight”,

Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Casey Affleck za film „Manchester by the Sea”,

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Emma Stone za film „La La Land”,

Najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali za film „Moonlight”,

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis za film „Fences”,

Najlepszy reżyser: Damien Chazelle za film „La La Land”,

Najlepszy scenariusz oryginalny: Kenneth Lonergan za film „Manchester by the Sea”,

Najlepszy scenariusz adaptowany:Barry Jenkins i Tarell Alvin McCraney za film „Moonlight”,

Najlepszy film nieanglojęzyczny: Asghar Farhadi za film „Klient” (Iran),

Najlepsza piosenka: „City of Stars” z filmu „La La Land”,

Najlepsza muzyka: Justin Hurwitz za film „La La Land”,

Najlepszy dokument: Ezra Edelman i Caroline Waterlow za film „O.J.: Made in America”.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz