fbpx
Test
Modern Women | Kolejne spotkania przedsiębiorczych kobiet
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
20395
post-template-default,single,single-post,postid-20395,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

12 lip Kolejne spotkania przedsiębiorczych kobiet

O Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet pisałyśmy już przy okazji relacji z inspirującej serii porannych spotkań dla studentek w ramach programu Best. Idea działalności Fundacji, tak nam się spodobała, że nie mogło nas zabraknąć na dwóch kolejnych eventach dedykowanych kobietom, które chcą świadomie planować swoją karierę.
O naszym pierwszym spotkaniu z Fundacją więcej przeczytacie w artykule Śniadania przedsiębiorczych kobiet.

Be the Change #2

30 czerwca 2016r.  w Business Link PGE Narodowy odbyła się druga sesja Be the change, nowego formatu spotkań w duchu storytellingu, stworzonego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Te wieczorne spotkania networkingowe w przyjaznej atmosferze, przy dobrym jedzeniu i winie, są świetną okazją do poznania ciekawych kobiet i nawiązania kontaktów biznesowych. To także miejsce, w którym kobiety wspierają się nawzajem i wymieniają doświadczeniami. Każdą sesję uświetniają inspirujące historie trzech kobiet, które opowiadają o swoich punktach zwrotnych, zmianach, biznesie i życiu.

Cudownymi Gośćmi tej edycji były Barbara Chwesiuk (Bialcon, Rabarbar), Ania Skórzyńska (Szumisie) i Katarzyna Rychlewska (Kate&Kate). Ich pełne niespodzianek opowieści powstały pod okiem mistrzyni storytellingu – Aleksandry Więckiej (Wysokie Obcasy, Elle).

Aleksandra Więcka

Barbara Chwesiuk

Założycielka, właścicielka i główna projektantka firmy Bialcon, a od niedawna także nowej marki Rabarbar. Swój sukces “projektuje i szyje” już od 20 lat. Proces produkcji odbywa się w Polsce, wspierając rzemiosło i rękodzieło na Wschodzie. Poszukując kolejnych wyzwań, zdecydowała się na odrestaurowanie zabytkowego pałacu i parku w Cieleśnicy, tworząc ekskluzywne miejsce wypoczynku i relaksu blisko natury.

„Która z Pań ma 200zł? Ja właśnie za 200zł założyłam swój biznes.”

„Jest tyle rzeczy, które można zrobić, że szkoda odpuszczać.”

„Trzeba podjąć czasem męską decyzje i ‚obciąć sobie te włosy’.”

„Może dobrze byłoby zająć się budową domków na drzewie? (…) Myślę, że na te domki na drzewie przyjdzie jeszcze czas.”

Ania Skórzyńska

Stworzyła koncepcję suszarki zamkniętej w pluszowym misiu. Suszarki? 🙂 Wydaje ona biały szum, który noworodkom kojarzy się z bezpiecznym środowiskiem brzucha mamy. Pani Ania stojąc kolejną godzinę nad dziecięcym łóżeczkiem z suszarką w ręku wymyśliła Szumisie. Jednak zanim odniosła własny sukces, stworzyła coś, co Jej zabrano. Musiała zbudować wszystko od początku, jeszcze raz. Gdy była pełna obaw, emocji spotkała właściwych ludzi, stworzyła cudowne przytulanki pomagające uspokoić i uśpić Maluszki.

„Lepiej jak wspólnik zostanie przyjacielem, niż przyjaciel wspólnikiem.”

„Pomyślałam, że jak tego nie zrobię, będę żałować do końca życia.”

„Dzięki tym ludziom, którzy byli na mojej drodze, okazałam się osobą, o której nigdy nie pomyślałabym, że jestem.”

„Czasem, gdy wydaje się, że jest źle, spotyka się ludzi, którzy potrafią wszystko odmienić. „

Katarzyna Rychlewska

Osiągnęła duży sukces, pnąc się po kolejnych szczeblach korporacyjnej kariery (Coty, Danone i W. Kruk) i postanowiła odejść, by otworzyć własny butik. Zainspirowana rzemieślnikami w Libanie i Florencji oraz ich wspaniałą, kolorową biżuterią, założyła markę Kate&Kate. Stworzyła pojęcie slow wear i w jego duchu prowadzi warsztaty . Uczy, że biżuteria to nie tylko dodatki, ale też talizmany wydobywające osobowość. W ramach Akademii Kate, zachęca i motywuje kobiety do uprawiania sportów.

„Przeszłam bardzo długą drogę, żeby odkryć siebie.”

„Odkrywanie jest dużo ciekawsze, niż dream job.”

„Znaleźć siebie, to móc robić rzeczy, które chce się robić.”

„Sama do siebie, w pustych ścianach, powiedziałam: butik Kate&Kate uważam za otwarty.”

„Róż znaczy rusz się!”

Katarzyna Wierzbowska

Dorota Czekaj

Autorką zdjęć z wieczoru Be the Change jest Paulina Łyczkowska.

Zawsze pamiętajcie o głównym haśle wyjątkowych wieczornych spotkań: 

Bądź zmianą!

Lipcowe śniadanie BEST

Już kilka dni później, 4 lipca w Kafe Zielony Niedźwiedź, odbyło się lipcowe śniadanie BEST. Gościem spotkania była pełna energii Zuzanna Stańska. Opowiedziała nam o tym, dlaczego nie chce pracować w korporacji, o wykorzystaniu pasji w swojej pracy oraz o drodze od pomysłu na ciekawy biznes do jego realizacji i rozwoju. Jako historyk sztuki chciała w przystępny sposób przybliżać zagadnienia z dziedziny kultury. Dlatego stworzyła aplikację mobilną DailyArt, zapewniającą dzienną dawkę ciekawych informacji o sztuce. Założyła także Moiseum, w ramach którego tworzy wspomagające technologie dla muzeów (aplikacje, strony www, media społecznościowe), pomaga przeprowadzać projekty i wspiera PR. Już niedługo światło dzienne ujrzy kolejny projekt, portal internetowy, który z przymrużeniem oka będzie przybliżał zagadnienia z dziedziny kultury i sztuki.

Zuzanna prowadzi międzynarodowy zespół, nie posiadając biura. I jak mówi, nigdy nie chce go mieć. Dzięki pracy zdalnej, dobrej organizacji czasu i wysokiej efektywności działania, bez problemu znajduje czas na życie prywatne i przyjemności. Pytana o swoje największe niepowodzenie odpowiada: „Moją porażką jest to, że za wolno się uczyłam”. Przekonuje, że dobrze jest działać szybko i skutecznie, żeby nie trać czasu. Jednocześnie podkreśla: „Warto być cierpliwym i stanowczym, nawet w swoim strachu”.

Cieszymy się, że DailyArt odnosi sukces wśród milionów dostępnych aplikacji. Szkoda, że Polacy stanowią tylko 2% wszystkich użytkowników.

Więcej o tym, gdzie zaleźć dzienną dawkę informacji o sztuce podawanych w przystępny sposób, przeczytacie w artykule Bożeny: Kontakt ze sztuką w ciągu dnia.

W związku z datą rocznicy ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz patronatem Ambasady Amerykańskiej, nie zabrakło niebiesko – czerwonych akcentów 🙂

Kolejne spotkanie dla studentek i doktorantek odbędzie się 3 sierpnia. Gościem będzie Maja Meissner, partner w firmie doradczej Meissner & Partners, posiadająca wieloletnie doświadczenie w dziedzinie rekrutacji i coachingu. Stworzyła własny program indywidualnych programów rozwojowych dla menedżerów. Opowie o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, jak dobrze na nich wypaść, autoprezentacji oraz trendach na rynku pracy. Udział w śniadaniu jest bezpłatny, wystarczy pobrać darmowy bilet tutaj.

Do zobaczenia!

AUTOR
Brak komentarzy

Dodaj komentarz