fbpx
Test
Modern Women | Be the change #6
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
20922
post-template-default,single,single-post,postid-20922,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

19 sty Be the change #6

czyli cykliczne wieczorne spotkania networkingowe z sesją w duchu storytellingu

Z wcześniejszych artykułów wiecie, jak bardzo podobały nam się poranne spotkania w ramach programu BEST, prowadzonego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Poznałyśmy wiele wspaniałych kobiet, które podzieliły się z nami informacjami na temat rynku pracy, opowiadziały o swoich ścieżkach kariery oraz sukcesach, które zawsze nas bardzo motywują.

Szczególnymi dla nas Gośćmi były dwie wspaniałe Kobiety. Pani Maja Meissner opowiedziała nam o wadach i zaletach pracy w korporacji oraz prowadzenia własnej firmy. Rozmowa była wyjątkowa, ze względu na dużą wiedzę o dzisiejszym rynku pracy i bogate doświadczenie Pani Mai. Kobietą sukcesu jest również Pani Beata Pawłowska, która opowiedziała o swoich początkach w biznesie, karierze zawodowej w męskim świecie, trudnych wyborach i o tym, że jeśli chcemy, możemy osiągnąć wszystko.
O obydwu Paniach przeczytacie w naszych poprzednich artykułach: Korporacja czy własna firma? i O karierze w męskim świecie.

Be the Change #6

Tym razem zmieniamy porę dnia i wybieramy się na Wieczór Be the Change, który organizowany jest przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet już po raz szósty! Zaproszone prelegentki przedstawią niezwykłe historie o punkcie zwrotnym w ich życiu, punkcie będącym przełomową zmianą. Szósta edycja spotkania, to kolejni wspaniali Goście: Prof. Mirosława El Fray opowie o kierowaniu się pasją w życiu prywatnym i zawodowym,  psycholog Patrycja Plewska będzie mówić o tym, jak się nie poddawać i jak pokochać niedoskonałość, a młoda przedsiębiorczyni i historyk sztyki Zuzanna Stańska udownodni, że na sztuce można dobrze zarobić.

O jednym z poprzednich spotkań Be the Change pisałyśmy tutaj.

A tak wieczór ten opisuje sama Fundacja:

„Zmiana nieustannie towarzyszy kobietom z Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Jest jedynym pewnym elementem życia. Często prowadzi do niesamowitych i dość niespodziewanych efektów. Zainspirowane wieloma ciekawymi historiami kobiet z Sieci, postanowiłyśmy zaprezentować je szerszemu gronu. Poprzez te historie chcemy zachęcić do zmiany, której się obawiają, ale również pokazać, jak duży potencjał tkwi w kobietach oraz jak dzielenie się swoimi doświadczeniami, może ten potencjał wyzwolić. Na scenie zobaczycie kobiety z Sieci.”

prof. Mirosława El Frey

Prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray, Prezes Zarządu Poltiss sp z o.o.. Jest specjalistką z zakresu inżynierii biomateriałów polimerowych. Absolwentka Politechniki Szczecińskiej (magisterium, doktorat), habilitację uzyskała na Politechnice Warszawskiej. Współtwórca opatentowanych technologii i materiałów dla pozaustrojowych komór serca i mało inwazyjnych technik chirurgicznych.

Od lat współpracuje z uczelniami krajowymi i zagranicznymi. Zrealizowała szereg projektów we współpracy ze światowymi firmami. Jest autorka ponad 250 publikacji oraz 7 udzielonych patentów. Od 2007 r. dyrektor Instytutu Polimerów, a od końca 2013 r. dyrektor Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii. W roku 2007 r. stworzyła od podstaw Zakład Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych, którym kieruje obecnie.

Kierownik licznych projektów badawczych krajowych i zagranicznych; latach 2009-2011 członek Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Szczecin; laureatka wielu prestiżowych nagród; członek Komitetu Nauk Chemicznych PAN.

Patrycja Plewka

Psycholog, psychoterapeutka, psychotraumatolog, trener. Swoich klientów uczy psychologicznej elastyczności, która pozwala budować życie dookoła ruchu „w kierunku”, zamiast ruchu „z dala”. W zgodzie z tą teorią pomaga swoim przechodzić „na drugą stronę strachu”, bo wierzy, że tam wydarza się najpiękniejsze, co na nas czeka.

Prowadzi poradnię „Antidotum Clinic” w Warszawie, której biznes plan opracowała już w szkole średniej. Jest założycielką i prezeską „Amp Active” – rozwijającej się fundacji wspierającej osoby po amputacjach poprzez budowanie społeczności, dzięki której mogą one powrócić do aktywnego i pełnego życia.

Dziś zarządza sektorem sztuki, kreując miejsca zgodne z tym, co jej samej pozwoliło otworzyć się na doświadczanie i pełnię mocy. Jej pędzlem jest autentyczność, a obrazem życie osób, które doznają osobistego rozwoju w doświadczeniu zmienności i strat.

Zuzanna Stańska

Historyk sztuki, założycielka aplikacji mobilnej DailyArt oraz właścicielka firmy Moiseum od 2012 roku zajmującej się tworzeniem rozwiązań związanych z nowymi technologiami i nowoczesnym podejściem do publiczności w muzeach i instytucjach kultury. Przed Moiseum pracowała w pewnym warszawskim funduszu inwestycyjnym i agencji PR.

Organizatorka ogólnopolskiej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki oraz warszawskich spotkań muzealników Metamuzeum. Alumni Blackbox Connect Female Founders, laureatka British Council Young Creative Entrepreneur Award w kategorii Culture oraz wymieniona na liście „liderów Nowej Europy” „New Europe Top 100 Challengers” stworzonej przez Visegard Fund, Google, Financial Times i Res Publikę.

Zuzanna była również gościem śniadania programu BEST, o którym pisałyśmy tutaj.

Wieczór Be the change to jak zwykle okazja do networkingu przy winie i smacznym poczęstunku. Mile widziane będą zarówno bywalczynie naszych śniadań, warsztatów i konferencji, jak i te Panie, które po raz pierwszy dołączą na wydarzenie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Zapraszamy także Panów 🙂

Bilety możecie kupić tutaj.

Widzimy się 26 stycznia o 18.00 w Nowej Auli ASP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 w Warszawie!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz