Test
Modern Women | Propozycje spędzenia wiosennego weekendu
Portal dla nowoczesnych kobiet
kosmetyki, tonik, naturalne, składniki, antycellulitowe, pielęgnacja, kino, festiwal, randka, restauracja, jedzenie, zniżki, zabieg, youtube, informacje, ciekawostki, weekend, śniadanie, obiad
19336
single,single-post,postid-19336,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive
Przechwytywanie6

08 kwi Zapowiadają ciepły weekend

Przechwytywanie6

Weekend zaplanowany w czwartek, a dziś zrzut tego, co może być najciekawsze. Poniżej znajdziecie propozycje filmowe na wspólne seanse w kinie. Zachętę do celebrowania, w towarzystwie, weekendowych posiłków dopieszczamy prasową lekturą. Celebrujemy w towarzystwie i samotnie, ale w skupieniu. Na koniec krótka recenzja pielęgnacyjna doprawiona propozycjami na wideo ciekawostki i motywację :)

Wspólne kino

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego to okazja do spróbowania czegoś nowego :) To jednocześnie świetna propozycja dla fanów kina hiszpańskiego. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Filmy wyświetlane w ramach tego przeglądu można zobaczyć w Kinie Muranów i w Kinie Luna. Propozycja numer dwa to 13. Święto Niemego Kina w Kinie Iluzjon. Zazdroszczę tym, dla których oglądanie niemego filmu z muzyką graną “na żywo” będzie zupełnie nowym doświadczeniem. To niepowtarzalne doznania i inny, wyjątkowy sposób odbierania filmu.

Wyjątkowe śniadanie

Weekend to dobra okazja na wspólne, wyjątkowe śniadanie na mieście. Lokali oferujących zestawy śniadaniowe jest mnóstwo w każdej dzielnicy. To dobry sposób na przyjemne rozpoczęcie dnia, który od samego początku przyjmie rangę “specjalnego”. Poranny posiłek na mieście pozwala również na zapoznanie się z najciekawszymi artykułami z prasy z danego tygodnia. W większości kawiarni znajdziemy aktualne gazety. Szukając ofert specjalnych, można również zaglądać na strony lokali, które oferują śniadania (brunche) tematyczne, w formie szwedzkiego stołu np.: Leniviec, Latawiec. Warte uwagi są dni uroczystych otwarć lokali, jak w tym tygodniu Healthy as hell przy ul. Koszykowej.

Aktywnie w plenerze

Piękna pogoda zachęca do wszelkiej aktywności na powietrzu. Wszystkim szczęśliwym posiadaczom działki za miastem bardzo zazdroszczę :) Osoby pozostające w mieście mogą skorzystać z tras rowerowych wyznaczonych na terenie Warszawy i jej malowniczych okolicach lub cieszyć się spacerem, wybierając jeden z licznych parków. W poszukiwaniu sprawdzonych i polecanych tras rowerowych o różnej długości, można odwiedzić wiele stron internetowych np. http://mojrower.pl/trasy/warszawa
Już wkrótce rozpocznie się sezon na plaże miejskie i kajaki…

Restaurant Week

Ten weekend to ostatnie dni trwającego od 1 kwietnia Restaurant Week – Festiwalu Najlepszych Restauracji. W wydarzeniu bierze udział kilka miast m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław. W cenie 39 zł (dokładne zasady na stronie internetowej) otrzymujemy przystawkę, danie główne i deser. Każda restauracja przygotowała, z tej okazji, wybrany zestaw, którego można spróbować. Część lokali proponuje dwie wersje zestawów w tym jeden wegetariański. To dobra okazja do odwiedzenia restauracji, której dzieł kulinarnych chcieliśmy spróbować, ale ich ceny są zazwyczaj wysokie. W ten weekend wybieram kuchnie tajską :)

Krótkie informacje przy zabiegach pielęgnacyjnych

Zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane za zamkniętymi drzwiami łazienki, można urozmaicić oglądając ciekawe nagrania w sieci. To szczególnie przydatne, gdy musimy poczekać na działanie kosmetyku np. zmywamy maseczkę po 15 minutach…

Propozycje na sesję pielęgnacyjną tego weekendu (długość trwania filmów podana w nawiasach):

Can The Middle East Survive Without Oil? (3:05)
https://www.youtube.com/watch?v=beGNG9X4TBI

A year offline, what I have learned | Paul Miller | TEDxEutropolis (18:00)
https://www.youtube.com/watch?v=trVzyG4zFMU&nohtml5=False

Teach girls bravery, not perfection | Reshma Saujani (12:39)
https://www.youtube.com/watch?v=fC9da6eqaqg&nohtml5=False

Inside the Drug War in Southeast Asia (3:32)
https://www.youtube.com/watch?v=KMp6Jgk_SQ4&nohtml5=False

Zapowiadana recenzja

Największym utrudnieniem w regularnym stosowaniu kosmetyków antycellulitowych (co jest kluczowe dla ich skutecznego działania) był dla mnie długi czas wchłaniania się produktu. Wypróbowałam wiele dostępnych kosmetyków różnych firm, w cenach 16 – 100 zł. Spotkałam się z opiniami, że to regularny masaż wykonywany przy aplikowaniu kremu antycellulitowego ma większe działanie naprawcze na skórę, niż sam krem. Zazwyczaj kremu muszę użyć szybko, więc zdarzało się, że decydowałam się na balsam nawilżający o lekkiej formule, który nie miał działania antycellulitowego, ale szybko się wchłaniał. Kolejnym rodzajem preparatu, który wypróbowałam, jest tonik do codziennego stosowania przygotowany według przepisu ze strony Fitomed.

MW_fitomed

Do sporządzenia toniku użyłam hydrolatu oczarowego, koncentratu antycellulitowego z liposomami Fitomed oraz wody. Na stronie znajdziecie przepisy na trzy rodzaje preparatów antycellulitowych. Wybrałam ten, ponieważ przekonała mnie lekka formuła i codzienne stosowanie kosmetyku, które w połączeniu z masażem przynosi efekty. Tonik stosuję codziennie od tygodnia, wiec na efekty muszę jeszcze poczekać. Jak dotąd spełnił moje oczekiwania: składa się z naturalnych składników, jest łatwy w przygotowaniu, można stosować go codziennie i najważniejsze – bardzo szybko się wchłania :)

AUTOR