Test
Modern Women | Kobiety Glamour
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
21519
post-template-default,single,single-post,postid-21519,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

30 Wrz Kobiety Glamour

20 września odbył się Dzień Kobiet Glamour. Magazyn Glamour stworzył bardzo inspirujące wydarzenie w przestrzeni budynku Ethos na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Podczas spotkania niesamowite kobiety sukcesu, opowiadały o swoich  doświadczeniach i pasjach. Warto podkreślić atrakcyjną formę wydarzenia. Część kobiet wygłosiła prelekcję, a z innymi rozmowy przeprowadzała wspaniała Anna Jurgaś, redaktor naczelna Glamour.

Chociaż każde spotkanie było inspirujące, to opowiem Wam o dwóch Kobietach, których wystąpienia wpłynęły na mnie najbardziej. Każda z nich wywarła na mnie duże wrażenie. Przed Wami Kasia Sokołowska i Antonina Samecka.

Kasia Sokołowska

Do polskiego showbiznesu trafiła 5 lat temu za sprawą programu Top Model. Wiele osób jednak zapomina, że pokazy mody reżyseruje od 22 lat. Wiele razy udowodniła, że jest najlepsza w swoim fachu. Młodzieńcze lata związała z muzyką- grała na flecie i śpiewała w chórach. Po 15 latach koncertowania zrozumiała,, że jest w tym bardzo dobra, ale nie najlepsza. A właśnie takie miała ambicje. Nową drogę odnalazła studiując reżyserię i aktorstwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Za namową swojego ówczesnego profesora wyreżyserowała pierwszy pokaz mody. Na początku była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu . Ale w czasie pracy zrozumiała, że jest w swoim żywiole: „W tych 15 minutach pokazu odnalazłam wszystkie moje żądze”.

Do wszystkiego doszła ciężką pracą, ale jak podkreśla, kocha to co robi i oddaje się temu stuprocentowo: „Gdybym robiła coś innego, no nie wiem… Na przykład założyła kwiaciarnię, to byłaby to najlepsza kwiaciarnia w mieście”.

Opowiadała o swoich początkach: „Gdy zaczynałam wszystko wszystkim tłumaczyłam, dopiero później nauczyłam się delegować zadania. Skupiłam się na celu i na ludziach, z którymi ten cel chcę osiągnąć. Nigdy ich nie lekceważyłam. Lata obserwacji pozwoliły mi stwierdzić, że kobiety mają przewagę – są bardziej zdyscyplinowane i dużo więcej od siebie wymagają. Pamiętajcie, że jak będziemy uważne i konsekwentne – dostaniemy więcej”.

Po udziale w programie Top Model stała się rozpoznawalna. Wtedy nauczyła się mieć do showbiznesu rezerwę: „Jednych interesuje moje oko, innych to co robię. Trzeba mieć dystans i się nie poddawać”.

Antonina Samecka

Współzałożycielka polskiej marki odzieżowej RISK made in Warsaw. Autorka książki „Modoterapia”. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na to, jak ważne jest żebyśmy zwracały uwagę na ubiór. Musimy dobrze czuć się w tym, co nosimy. To, jak wyglądamy oraz wrażenie, jakie sprawiamy bezpośrednio wpływa na nasze życie. Antonina Samecka rozbiła odwieczne pytanie kobiet „w co mam się ubrać?” na czynniki: „Po pierwsze, zadaj sobie pytanie: ‘co chcesz dzisiaj załatwić?’. W zależności od okoliczności wybierz inny strój. Inaczej ubierzesz się na randkę, a inaczej na spotkanie w banku. podczas którego będziesz starała się o kredyt. Kolejnym pytaniem, które możesz sobie postawić jest: ‘z kim chcesz być?’ Chodzi tu głównie o kody subkultur i akceptację w grupie, do której pragniesz przynależeć.”

Kolejne pytanie brzmi: ,,a co Tobie załatwiły ubrania?” Antonina przytoczyła trzy historie. Jedna kobieta powiedziała, że ubrania załatwiły jej męża Wiedziała, co lubi i tak ubierała się na pierwsze randki. Kolejna dzięki strojowi mogła wejść do meczetu. Ostatnia historia – moja ulubiona – opowiada o mężczyźnie, który za czasów, gdy nie obowiązywały tak rygorystyczne zasady bezpieczeństwa jak teraz, wchodził na każdy pokaz mody bez zaproszenia. Wiecie dlaczego? Bo wyglądał tak, jakby powinien tam być.

Jaka jest lekcja, którą wyciągnęłam z tego wystąpienia? Twój outfit może Cię wzmocnić, ale też totalnie zdołować. Osobiście wielokrotnie wybierałam sprane spodnie i za dużą bluzę tylko dlatego, że miałam zły humor. Która z nas tego nie robi… Warto jednak wybierać takie ciuchy, w których czujemy się dobrze i idziemy z podniesioną głową. Wysyłamy wtedy sygnał “dobrze się czuję, zadbałam dziś o siebie”, a to nas wzmacnia i dodaję pewności siebie.

Mimo tego, że ubiór jest sprawą powierzchowną, jest on naszą wizytówką. Chcemy tego, czy nie – w zależności od naszego wyglądu, w inny sposób obsługuje nas kelner w knajpie czy pani w sklepie…

Słuchanie tych wystapień sprawiło, że chcę od życia więcej! Są świetną motywacją, prawda? 🙂

Już jutro sylwetki kolejnych Kobiet Sukcesu Glamour. 

AUTOR