Test
Modern Women | SEKS, ROSÓŁ i PIELUCHY
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
21906
post-template-default,single,single-post,postid-21906,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

14 Mar SEKS, ROSÓŁ i PIELUCHY

Spektakl dla zmęczonych rodziców

Teatr Młyn rusza z kolejnym świetnym projektem. Twórcy wyszli naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców. Spektakl „SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY” możecie spokojnie obejrzeć, bo w tym czasie Wasze pociechy będą pod opieką doświadczonej animatorki.

Jestem rodzicem,
poważnym człowiekiem.
Tak, wychowuję.
Tak, karmię mlekiem.
Skąd! Nie odparzam!
Zawsze wyważam.
Często wyparzam.
Warunki stwarzam.
Gotuję eko.
Dbam o ich dietę.
Zdrowym omletem.
Multikotletem(…)

Jestem rodzicem,
jestem wariatem,
jestem świrusem,
jestem frustratem.
katem, furiatem,
zerem, lamerem,
tak, złem wcielonym,
Lordem Vaderem…
Fra-je-rem… jestem…?

 

Z piosenki „Jestem rodzicem”

Dla rodziców

SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY w reżyserii Jarosława Boberka, to spektakl muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Jest luźną opowieścią o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Porusza kwestię kreowanego w mediach obrazu rodziny oraz frustracji spowodowanej często odmienna rzeczywistością. Teksty piosenek oparte zostały na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.

Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:
Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice uśmiechając się do siebie szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY, /specjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców „sex, drugs and rock’n’roll”/ nie będzie  „owijaniem w bawełnę’, ale nazwaniem wprost rodzicielskiej codzienności. Żywe, realne, rodzinne historie zamknięte w 13 piosenkach – buntowniczych, bezkompromisowych, satyrycznych, niepozbawionych muzycznych odniesień i humoru.

Dla dzieci

Począwszy od premiery 07.04. pokazom spektaklu towarzyszyć będą równoległe zajęcia dla dzieci w wieku 4-10 lat „Z TEATRU DO POKOJU – czyli warsztat cyrkowo-plastyczny, który możesz powtórzyć w swoim pokoju”. Poprowadzi je doświadczona animatorka Justyna Szatkowska. Ideą warsztatów jest umożliwienie rodzicom zostawienia ich pociech pod opieką i spokojnego obejrzenia spektaklu – tylko dla dorosłych. Aby dzieci były w dobrej formie i nastroju, spektakle odbywają się o wcześniejszej godzinie – 17:00.

Wypełniona codziennymi sprzętami przestrzeń teatralna posłuży do zainspirowania dzieci do samodzielnej organizacji kreatywnych działań w dziecięcym pokoju, który można… odkryć na nowo. Łóżko, kanapa czy zwykłe pudełka świetnie nadają się do przeżycia niesamowitych przygód. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości i fantazji, by świetnie się bawić! A w tym czasie rodzice mają chwilę dla siebie.

Zajęcia będą miały charakter dwutorowy: twórczy w zabawach plastycznych i aktywny w zabawach cyrkowych.

Zajęcia poprowadzi doświadczona animatorka Justyna Szatkowska, autorka różnotematycznych warsztatów, związana z MŁYNKIEM – Miejscem kombinacji twórczych, prowadzonym przez Fundację Artystyczną MŁYN.

UWAGA! Zapisy na warsztaty przyjmowane są wyłącznie mailowo: projekty@fundacjamlyn.pl
Liczba miejsc ograniczona!

SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY

Premiera: 07.04.2018r.
Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Wykonanie/wokal: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Jarosław Boberek
Akompaniament i aranżacje:  Mikołaj Tabako, Igor Przebindowski
Choreografia: Bartosz Figurski
Produkcja: Aleksandra Śliwińska

Miejsce:
Teatr MŁYN, Scena na Poddaszu, SCEK, ul. Jezuicka 4, Stare Miasto, Warszawa

Najbliższe terminy spektaklu:

Premiera:
06.04., godz. 19:00 – pokaz przedpremierowy
07.04., godz. 17:00 – pokaz premierowy

Pokazy:
08.04., godz. 17:00
28.04., godz. 17:00
29.04., godz. 17:00

Bilety w cenie 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy: emeryci, studenci, uczniowie) można rezerwować:
mailowo: rezerwacje@fundacjamlyn.pl – 7 dni w tygodniu
telefonicznie: 519 672 356  – pon-pt w godz. 10:00-18:00
SMS-em: 519 672 356 – 7 dni w tygodniu

Bilety na spektakle Teatru MŁYN często możecie wygrać w naszych konkurach na Facebooku. Żeby nie przegapić okazji, zachęcamy Was do polubienia naszego funpage’a: MODERN WOMEN. Bieżące informacje o repertuarze znajdziecie na profilu Teatru: ARTYSTYCZNA FUNDACJA MŁYN.

AUTOR