Test
Modern Women | Recenzja prasowacza parowego SteaMaster
Portal dla nowoczesnych kobiet
prasowacz, parowacz, steamer, steamaster, ubrania, ciuchy, odzież, prasowanie, żelazko, szafa, garderoba, moda, biznes, dresscode
21331
post-template-default,single,single-post,postid-21331,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

25 maja Prasowacz parowy – recenzja

Szybkie prasowanie i odświeżanie ubrań

Nie znoszę prasować. Ze wszystkich obowiązków domowych, właśnie prasowanie jest zawsze na samym końcu listy rzeczy do zrobienia. Trochę pomaga oglądanie filmu lub serialu, ale tylko trochę… I żeby nie było wątpliwości, to nie wina żelazka czy deski – w te zainwestowałam, by cały proces jak najbardziej przyspieszyć i ułatwić. To też nie pomogło za wiele. Dlatego już od jakiegoś czasu rozglądam się za alternatywą dla klasycznego żelazka i moją uwagę przyciągnęły prasowacze parowe, czyli steamery.

Ale co to w ogóle jest i dlaczego ma być lepsze od klasycznego żelazka?

Steamer, prasowacz czy parowacz do ubrań to urządzenie, które prasuje parą wyrzucaną pod ciśnieniem. W odróżnieniu od żelazka, nie wymaga deski do prasowania ani siły nacisku na ubranie. Prasowanie odzieży to jednak nie jedyne zastosowanie prasowacza. Świetnie sprawdzi się do odświeżania kanap i materacy, dezynfekcji ubranek i zabawek dziecięcych, pozbywania się roztoczy z kołder, koców i śpiworów, a także prasowania wiszących firanek, zasłon czy rolet. Jest bezpieczny dla wszystkich tkanin od jedwabiu po wełnę, nie powoduje wyświeceń na ciemnych ubraniach i przebarwień na jasnych. Brzmi świetnie, prawda?

Który wybrać?

Po małych poszukiwaniach okazało się, że najczęściej powtarzającą się i chwaloną marką jest SteaMaster. Co więcej, prasowacze tej firmy widziałam parę razy w sklepach odzieżowych. I od razu pomyślałam, że skoro sprawdzają się przy ‘masowym’ prasowaniu, sprawdzą się również w domu. Dzięki uprzejmości firmy SteaMaster miałyśmy możliwość dokładnego przetestowania prasowacza parowego i swoimi wrażeniami oczywiście podzielimy się z Wami.

Informacje o samym urządzeniu

Po pierwsze, myślałam, że urządzenie jest większe, a w rzeczywistości nie zajmuje wcale tak dużo miejsca. Bardzo łatwo montuje się wszystkie części, więc jeśli nie macie przestrzeni, żeby prasowacz stał cały czas rozstawiony, można go szybko składać i chować do szafy. W komplecie znajduje się szeroki wieszak do bluzek, koszul, marynarek i płaszczy oraz podwójne klipsy, które sprawdzą się do ubranek dziecięcych, T-shirtów, spódnic i spodni. Świetnym rozwiązaniem jest stojak z regulacją, co umożliwia dostosowanie go do odpowiedniej wysokości. Przygotowanie steamera do pracy zajmuje bardzo mało czasu. Wystarczy nalać destylowaną wodę do zbiornika, włączyć i poczekać około minuty, aż się nagrzeje, a para będzie wydobywać się z końcówki prasującej. Pozostaje już tylko powiesić lub przypiąć ubranie i prasować.

Nasza opinia

SteaMaster świetnie sprawdził się nam do prasowania bluzek, sukienek, spódnic oraz cygaretek. Jest niezastąpiony przy szybkim odświeżeniu zagniecionych ubrań wyciągniętych z szafy. Można nim szybko przeprasować T-shirty, jeansy, dresy, swetry i szaliki. Po nabraniu odrobiny wprawy, sam proces prasowania przebiega bardzo sprawnie. Wydaje mi się, że z takiego urządzenia będą zadowolone wszystkie świeżo upieczone mamy. Przy małych dzieciach pierze się na okrągło, a prasowanie dziecięcych ubranek ma na celu głównie ich dezynfekcję. Do tego bardzo dobrze sprawdzi się SteaMaster. Wystarczy przypiąć mały ciuszek i kilka razy przejechać głowicą. A jedyną gorącą część urządzenia odwieszamy na wysoki stojak, poza zasięgiem małych, ciekawych rączek.

Inne modele

W ofercie marki SteaMaster znajduje się wiele modeli, więc każdy może dobrać coś do swoich potrzeb. Mini prasowacze świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach, a także w podróży. Większe modele mają większą moc i umożliwiają dłuższą pracę na jednym napełnieniu pojemnika. Na stronie www.steamaster.pl można porównać parametry techniczne i dobrać urządzenie dostosowane do potrzeb oraz budżetu jakim dysponujemy (przedział cenowy jest dość spory).  

AUTOR

Artykuł nie jest sponsorowany.