Test
Modern Women | Felieton walentykowy
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
20998
single,single-post,postid-20998,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive
IMG_8847-4

13 lut Felieton walentykowy

Walentynki już jutro… Najlepiej to widać po uginających się pod ciężarem czerwonych gadżetów sklepowych półkach.

Ja i mój mąż nie obchodzimy Walentynek. Jesteśmy razem od dziewięciu lat i 14 lutego świętowaliśmy tylko raz – w pierwszym roku znajomości, dając sobie ręcznie robione prezenty. Zrobiłam dwa czerwone, filcowe breloczki do kluczy w kształcie serduszek z wyszytymi pierwszymi literami naszych imion. Dostałam małą rzeźbę z plasteliny, która ze względu na grzejące kaloryfery, szybko traciła formę. Oba prezenty nadal mamy. W kartonowym pudełku z pamiątkami, leżącym gdzieś na dnie szafy.

IMG_8847-4

Nie potrzebujemy specjalnego święta. Nasze uczucie celebrujemy codziennie – gorącą herbatą przyniesioną do biurka, kupieniem ulubionych ciastek, opowiadaniem ‘co się dziś wydarzyło’. Ale też zrozumieniem, życzliwością, znoszeniem swoich dziwactw, wsparciem w trudnych chwilach i dzieleniem się radością. Tym, że On pomaga mi wybrać strój do pracy i przed większym wyjściem, a ja słucham o tym, jak dziś poszedł rajd w grze komputerowej. Ale żyjemy powoli i mamy na to czas.

Jednak w tempie dzisiejszego świata łatwo zgubić to wszystko. Ludzie są zabiegani, zestresowani i zmęczeni. Dlatego często po powrocie do domu chcą mieć po prostu święty spokój. Nawał obowiązków wielokrotnie powoduje, że pary nie mają dla siebie tyle czasu, ile by chciały.

Dlatego każdy pretekst do spędzenia miło czasu we dwoje jest dobry. Walentynki to okazja, żeby postarać się dla siebie nawzajem. Zaplanować wieczór tak, żeby był dla Was wyjątkowy. Kolacja w restauracji, wystawa w galerii, film w domu, pod kocem na kanapie z michą popcornu, w sypialni romantycznie z szampanem i truskawkami… – wybierzcie to, co lubicie najbardziej razem robić. Pamiętajmy tylko, żeby celebrować uczucie, cieszyć się sobą, co niekoniecznie oznacza napędzanie przemysłu produkującego czerwone, serduszkowe gadżety.

AUTOR