Test
Modern Women | Dzień Mamy
Portal dla nowoczesnych kobiet
dzień mamy, dzień matki, mather's day
22031
post-template-default,single,single-post,postid-22031,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

25 maja Dzień Mamy

Spędźmy czas razem

Dzień Mamy już jutro, dlatego mamy dla Was pomysły na prezenty last minute. W ten wyjątkowy dzień możemy dać naszym Mamom nie tylko upominki materialne, ale również wspólnie spędzony czas. Dobrym pomysłem będą też pamiątki związane w wydarzeniami z przeszłości, o których znaczeniu będą wiedzieć tylko najbliźsi. W zeszłym roku razem z siosrą, trochę w ramach żartu, dołączyłyśmy do prezentu dla Mamy laurkę wzorowaną na starym rysunku z czasów, gdy byłyśmy małe. Wywołało to dużo śmiechu oraz falę wspomnień i opowieści z naszego dzieciństwa. A i przy samym tworzeniu dzieła miąłyśmy mnóstwo zabawy!

Spacer, kawa i lody

Tępo życia i mnożące się ilości obowiązków sprawiają, że poświęcamy sobie na wzajem mało uwagi. Kiedy ostatnio mogłyście spokojnie porozmawiać ze swoją Mamą lub poprostu pobyć trochę czasu razem? Dzień Mamy to świetna okazaja, żeby pójść na spacer, wypić kawę w parku i może skósić się na coś słodkiego. Szczególnie, że w tym roku święto Mam wypada w sobotę.

Kino

Dla fanek filmów, dobrym pomysłem będzie współny wypad do kina. Nie musicie iść na film w sobotę. Możecie wybrać bilety na konkretny seas, albo kupić vouchery, żeby to Mama mogła podjąć decyzję, jaki film chce zobaczyć. Deydując się na pierwszą obcję, pamiętajcie, że to prezent dla Mamy, więc zdecydujcie się na tematykę, która się Jej spodoba. Poniżej dwie nasze propozycje.

Ella i John

Zdobywcy wielu nagród – Helen Mirren i Donald Sutherland wcielają się w uciekającą parę, która udaje się w niezapomnianą podróż starym RV „Leisure Seeker”. Podróż zaczyna się w Bostonie, jej zwieńczeniem ma być dom Ernesta Hemingway’a w Key West. Podróż jest próbą odnalezienia pasji życia i miłości, która ich łączy, a podróż to niezwykła – pełna przygód i niespodzianek – od samego początku do końca.

Prawdziwa historia

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Pasująca biżuteria

Ciekawym pomysłem jest zakup bliźniaczej biżuterii dla siebie i Mamy. To ładny symbol łączącej więzi. Możecie teraz wybierać spośród gotowych wzorów lub same zaprojektować coś unikalnego. Biżuteria personalizowana pozwala nam dobrać kolory, wzory, a także wygrawerować unikalne napisy. Piękne branzoletki i wisiorki znajdziecie np. w Mokobelle. W tym roku to właśnie tam wybrałyśmy z siostrą prezent dla Naszej Mamy (relazje z zakuów znajdziecie na naszym Instagramie). I nie martwcie się, dopilnowałyśmy, żeby nie popsuć niespodzianki.

Słodkości do kawy

Jeśli wpadacie do Mamy z odwidzinami na kawę, miłym gestem będzie przynieść ze sobą coś słodkiego. Szczególnie, gdy same zrobicie ten deser. Wybierzcie ulubione ciasto swojej Mamy, albo przyrządźcie słodkości, które wychodzą Wam najlepiej. Dla osób, które lubią zaskakiwać mamy propozycję deseru, który w bardzo prosty sposób przygotujecie w 30 minut.

Panna cotta ze śliwkami kalifornijskimi

Składniki:
250 ml śmietanki kremówki 36%
250 ml mleka
8 śliwek kalifornijskich
skórka otarta z połowy cytryny
3 łyżeczki żelatyny w proszku
80 g cukru

6 porcji
Czas przygotowania: 30 minut
Czas w lodówce: 4 godziny

Żelatynę zalej 3-4 łyżkami zimnej wody i odstaw na kilka minut.
Śmietanę, mleko, cukier i skórkę z cytryny podgrzewaj do momentu aż cukier się rozpuści. Doprowadź całość do zagotowania, zdejmij z ognia, dodaj żelatynę, mieszaj przez chwilę do całkowitego rozpuszczenia żelatyny. Na końcu dodaj drobno posiekane śliwki kalifornijskie, całość wymieszaj.

Mieszankę wlewaj do przygotowanych naczyń. Poczekaj do wystudzenia i naczynia z panna cottą włóż do lodówki na ok. 4 godzin.

Dla łatwiejszego wyjęcia deseru z naczynek, można je na chwilę  włożyć do wrzątku.

Wszystkim Mamom dziękujemy za miłość, trud i wysiłek. Życzymy Wam cudownych chwil z dziećmi oraz bez nich, spełnienia w byciu mamą oraz sobą, czasu dla rodziny i samej siebie, a także wielu chwil śmiechu oraz wzruszeń.
REDAKCJA