Test
Modern Women | Dietetyczny makaron
Portal dla nowoczesnych kobiet
blog, portal, porady, lifestyle, jedzenie, kuchnia, gotowanie, moda, fashion, strój, zakupy, zdrowie, fit, sport, wydażenia, kosmetyki, uroda
21442
post-template-default,single,single-post,postid-21442,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

03 Sie Dietetyczny makaron

czyli 9 kcal w 100g produktu

W Warszawie panują upały, co przypomina mi ciągle o tym, że urlop zbliża się wielkimi krokami. Przygotowuję się do niego od dłuższego czasu. Wiecie, co to oznacza: dieta i codzienne treningi. Jedząc mniej i przede wszystkim zdrowo, sama ze sobą czuję się znacznie lepiej. Jestem jedną z tych osób, które jak coś robią, to na 100%. Łączy się to z dokładnym ważeniem i odmierzaniem tego, co jem 😀 Wiem… bywa upierdliwe, ale sprawia mi to dużą satysfakcję i pomaga w utrzymaniu diety. Mimo dość dużej dyscypliny, marzę czasami o tabliczce (tak, tabliczce – nie kostce :D) ulubionej czekolady karmelowej albo tłustym makaronie z sosem carbonara.

Ostatnio udało mi się spełnić trochę te zachcianki. Przeczytałam na jednym z blogów o produktach z mąki Konjac. I aż trudno się przyznać, ale była to dla mnie zupełna niespodzianka. Produkty te charakteryzują się niską kalorycznością i dużą zawartością błonnika – szczególnie tego rozpuszczalnego w wodzie. Wspomaga on proces odchudzania, ponieważ przedłuża uczucie sytości i zmniejsza powierzchnię wchłaniania pokarmu w jelitach.

Asortyment produktów jest szeroki. Występują one w różnych kształtach makaronów (nitki, spaghetti, wstążki) oraz ryżu. Kiedy przeczytałam, że w 100 gramach MAKARONU jest tylko 9 kcal, stwierdziłam, że muszę go wypróbować. Jestem raczej niecierpliwa, dlatego następnego dnia poszłam do Carrefour. Znalazłam jeden produkt firmy Slim Noodles. Opakowanie 270 gramów kosztowało 9,99zł. Nie jest to tania sprawa, ale musiałam spróbować. W Tesco znalazłam w tej samej cenie opakowania po 340 gramów (Firma Diet Pasta/Diet Noodles), a na stronie www.pyszneeko.pl za 6,29zł! Więc warto szukać.

Makaron jest zatopiony w wodzie i zapakowany próżniowo. Po otwarciu folii należy go odcedzić. Produkty z mąki Konjac charakteryzują się bardzo specyficznym (żeby nie napisać super brzydkim :D) zapachem, więc należy je dobrze przepłukać zimną wodą. Zapach się ulatnia, więc nie jest to żaden problem. W zależności od produktu, należy go zagotować przez 2 minuty, bądź dodać bezpośrednio do wrzącego sosu lub zupy w celu zabicia ewentualnych bakterii.

Makaron podałam z mieszanką warzyw chińskich i było pyszne. Sam dietetyczny produkt nie ma smaku, ale dobrze łączy się z potrawą. Gdybym nie wiedziała, myślałabym, że jem makaron ryżowy.

Podsumowując jestem bardzo na tak i mam w planie zamówić większą ilość online!

Jeśli znacie inne tego typu produkty, dajcie mi koniecznie znać!

AUTOR